detsember 12, 2005

Vampirism vol4

Õhtul, kui ma majas oma tavapärast ringi tegin, kuulsin ülemise korruse akna tagant mingit kriipimist. Läksin ja piilusin välja. Algul ei näinud ma midagi, siis aga märkasin väikest kogu edasi-tagasi põiklemas.
"Snuff! Lase mind sisse! Appi!" hüüdis ta.
See oli Needle.
"Nii rumal ma ka ei ole, et sinusuguseid sisse hakkaksin kutsuma," ütlesin.
"Ainult mu boss on selline! Mina olen lihtsalt nahkhiir! Mulle ei meeldi isegi mitte tomatimahl! Palun!"

Roger Zelazny, Üksildane oktoobriööOn mitmeid loomulikke ja üleloomulikke olendeid, keda võidakse vampiiridega segi ajada. Seega peaks oskama identifitseerida, mis olevusega üldse tegu on, isegi kui esmapilgul tundub kõik selge.
Näiteks sarnanevad vampiirikaasusele väga tugevalt Old Hag'i juhtumid. [Rahvas nimetab seda Old Hagiks (vana nõiamoor) ning arstid uneparalüüsiks. Tegu on kogemusega, mille puhul kogeja avastab ärkvelolekus, et ta on hirmuäratava olendi kohalviibimise tõttu otsekui halvatud seisundis.] Vampiirid pole siiski ainsad üleloomulikud olendid, kes inimest säärasel kombel rünnata võivad. Koletiste maailm on... mitmekülgne ja kompleksne - lihtsad oletused ja teooriad pole sugugi vettpidavad.
Klassikalisim moodus vampiiri kindlakstegemisel on muidugi surnukeha lähem uurimine ja selle lagunemisastme määramine. Tänapäeva maailmas aga ei kujuta eriti ette seaduslikku haua lahtikaevamist vampiiri leidmise ettekäändel. Samal põhjusel ei ole ka vaia südamessetagumine, pea otsastlõikamine ja hilisem tuhastamine eriti mõeldavad. Seega jääb üle vampirismi tuvastada vaid teisi võimalusi välistades.

Elavad meedium-vampiirid
Eluenergia imemine pole ainult eeterlike olevuste pärusmaa. On elus inimesi, kes on õppinud sedasama tegema - kuigi vähemal määral ja mitte nii drastiliste tagajärgedega. Suur osa sellistest inimestest pidavat olema kas invaliidid või vanurid. Oma ohvri tühjendamiseks peavad nad tavaliselt viibima pikemalt tema läheduses. Kõige efektiivsem moodus nende mõju vältimiseks on seega lihtsalt neist eemalduda.
Ka kahtlustatakse, et surres võivad nad saada tõelisteks vampiirideks - oskused elujõu hankimiseks on ju olemas.

Larvae
Larvae - mütoloogias-maagias parasiidid, kes tavaliselt toituvad kõrvaleheidetud eeterlikest kestadest, kuid vahel kinnituvad ka elusolendite kahjustada saanud eeterlikele kehadele. Võivad oma tegevusega esile kutsuda vampirismile omaseid tunnuseid.

Kultuslased ja muidu fanaatikud
Nagu juba mainitud, on moodne vampiirikuju loonud terve omaette subkultuuri, mille liikmed on vähemal või enamal määral üritanud ennast iidolkujudega samastada. Osad dekoreerivad ennast samal põhimõttel, kui mõned Darth Vaderi kostüümis helendavate plastpulkadega ringi vehkivad kujud. Teised aga on võtnud vampirismi kinnisideeks alateadlikult sel viisil oma probleemidele leevendust otsides.
Enamik sellistest fännidest on üsna ohutud. Aga leidub ka selliseid, kes tõsiselt ära pöörand ja pahatahtlikud. Veri ja surm meelitab neid ligi ja nad üritavad fiktsiooni projitseerida oma igapäevaellu.
Õnneks on selliste isehakkajate tuvastamine äärmiselt kerge. Ja küüslauguga ei maksa neid peletada - politseist peaks piisama.

Diagnoosimata haigus
Kahvatus, nõrkustunne, kõhnumine jms. ei pea sugugi olema üleloomulik. Esimese asjana peaks hoopis laskma ennast arstidel üle vaadata, mitte seemneid ümber voodi või maja poetama ja küüslauku kokku ostma. Oled ikka kindel, et sul pole tuberkuloosi, mõnda kasvajat või lihtsalt grippi, vaid surnud naabrimees, kes öösiti külastab?

Ühest vampiirilaadsest olevusest saab lugeda ka sealt.
Aga nüüd vist aitab kah vampiiridest. Ma arvan.

PS. Matemaatikuid ei tohi vampiiride kallale lasta. Vihjeks siis see. (XP SP2 IE ei pruugi pildifaile näidata.)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar