august 21, 2005

Raamatubatoon

Avastasin, et juurak on minule poetanud batooni - raamatubatooni. Ehk teisisõnu on tegu teatepulgaga mingil teemal. Olgu, üritame siis vastuseid leida.

Raamatuid riiulis
Siin, kus ma üldjuhul resideerin, on ehk 500-600 raamatu ringis. Jah, pole väga palju, aga rohkem lihtsalt ei mahu kuidagimoodi. Peaks mõned raamaturiiulid juurde ostma?

Viimane ostetud raamat
Ei ole väga kindel, kas selleks oli Asimovi Enne asumit või Huxley Hea uus ilm. Viimane siis antikvariaadist.

Lugemisel
Ursula K. Le Guin - Rocannoni maailm

5 viimatiloetud romaani või juttu
  • Enn Kasak, Trooja hopõń - Tõenäoliselt pole murdes just palju ulmet ilmunud. See aga oli üsna tore vaheldus kirjakeelsele kirjandusele.
  • Isaac Asimov, Eyes Do More than See - Veetsin raamatupoes mõned minutid mugavas toolis seda lugedes ja hiljem 2 korda sama kaua juureldes, et kas see tekst üritas midagi lugejale ütelda või oli taotluslikult sürriks aetud.
  • Veiko Belials, Ashinari kroonikad - Romaan, mille süžee kokkupakituse/tiheduse juures oleks näiteks Robert Jordan'i sugune terve sarja kokku kirjutanud.
  • Pasi Jääskeläinen, Taevast kukkunud loomaaed - Soome keelest tõlgitud kirjandust meil väga palju pole - rohkem siiski, kui lõunanaabrite keelest, aga see selleks. Lähiajal peaks vaatama, mida kujutab endast Maailman paras kylä.
  • Karl Ristikivi, Luigelaul - Ajalooline õuduselemendiga pala.
Raamatud, mis on mulle olulised
Mitte hakates rida pikaks ajama, teen hetkemeeleolust lähtudes valiku tuntumatest teostest ja näitan näpuga järgnevale kaootilisele nimekirjale: Kääbik, Hamlet, Kuritöö ja karistus, Linn ja tähed, Meister ja Margarita. Viimasel ajal loetuist ehk Pelevini Erak ja Kuusvarvas.

Kellele veel batooni
Pistaksin selle küsimustiku näiteks järgmiste inimeste tasku:
romana
untsus
/lisa_oma_nimi_siia/
Ehk siis teisisõnu võiksite võtta kätte need punktid ja leida aega vastuste otsimiseks :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar